توضیحات استاندارتهران درباره بوی نامطبوع

توضیحات استاندارتهران درباره بوی نامطبوع گل سپید: استاندار تهران توضیحاتی در مورد بوی نامطبوعی كه بار دیگر روز گذشته تهران را فرا گرفت، اظهار داشت: در جنوب تهران 27 كانون انتشار بو وجود دارد كه برای آنها اقداماتی صورت گرفته است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در اینباره اظهار داشت: جهت غالب وزش باد از غرب به جنوب شرقی است اما در بعضی مواقع سال، باد از جنوب به مركز می وزد. ما در این عرصه سنجش گازهای موجود در سطح شهر را ارزیابی كردیم اما افزایش غلظتی در گاز خاصی مشاهده نكردیم.
وی با اشاره به اینكه در جنوب تهران 27 كانون انتشار بو وجود دارد كه برای آنها هم اقداماتی صورت گرفته است، تصریح كرد: بوی نامطبوع روز گذشته تهران با ناپایداری های جوی مرتفع شد.
محسنی بندپی كه در انتها جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران و در جمع خبرنگاران سخن می گفت، با اشاره به اینكه در این نشست بر ایجاد ظرفیت برای خانمهایی كه گرفتار معضل اعتیاد می شوند تاكید شد، گقت: مقرر شد ظرف 20 روز آینده سازمان اجتماعی شهرداری تهران مكانی را پیشنهاد كند و همینطور ظرفیت جدیدی توسط سازمان بهزیستی ایجاد شود.
وی ادامه داد: هم اكنون حدود 14 هزار و 700 نفر مرد و زن در مراكز مختلف نگهداری می شوند و حدود 2700 ظرفیت خالی هم وجود دارد. بر این اساس در سطح استان تهران نسبت به پذیرش معتادین متجاهر آمادگی لازم وجود دارد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مشكل محدودیت آب شرب در مركز اخوان اشاره نمود و اضافه كرد: مقرر شد آبفا نسبت به افزایش ظرفیت آب شرب این مركز اقدام نماید و منابع مالی لازم هم 50 درصد توسط فرمانداری و 50 درصد توسط آبفا تامین گردد.
وی افزود: دو اقدام دیگر توسط شهرداری تهران ظرف 20 روز آینده باید صورت بگیرد كه نخست مراكزی كه در جهت انجام تكالیف قانونی شهرداری تهران باید برای نگهداری افراد واگذار شود.
محسنی بندپی تصریح كرد: برای ما تفاوتی نمی كند كه مراكز بهزیستی واگذار شود و یا با هر نهاد و NGO دیگری وظایف خویش را اجرایی كند. برای ما انجام این تكالیف و وظایف قانونی اهمیت دارد.
وی افزود: مبحث دیگر طرح یاری گران زندگی است كه دانش آموزان و بچه هایی كه حین تحصیل هستند را مد نظر قرار می دهد و در سه قسمت پیشگیری، درمان و صیانت و حمایت اقدامات را اجرایی می كند كه منابع مالی آن هم 50 درصد توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر، 25 درصد سازمان امور اجتماعی و 25 درصد هم توسط آموزش و پرورش تامین خواهد شد.
استاندار تهران در پاسخ به سوالی در مورد شیوع آنفلوآنزا و اقداماتی كه در سطح استان تهران صورت گرفته است اظهار داشت: وزارت بهداشت در بخش مبارزه با بیماری های خود اقدامات لازم را انجام داده و به لحاظ پیشگیری از شیوع این بیماری در كشور به همه دستگاه ها و ارگان ها موارد لازم را اعلام نموده و سه دانشگاه علوم پزشكی تهران در جهت كنترل و مدیریت این بیماری اقداماتی را انجام داده اند. بدون شك باید در حوزه رعایت بهداشت فردی بخصوص شستشوی دست ها و سایر نكات بهداشتی شهروندان توجه لازم را داشته باشند تا بدین سان بتوانیم از این بیماری عبور نماییم.1398/09/12
14:53:44
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: آب , ارزیابی , باد , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه