رئیس كمیته علمی ستاد كرونا خبر داد

عرضه كیت های تشخیصی كرونای ایرانی از هفته آینده

عرضه كیت های تشخیصی كرونای ایرانی از هفته آینده به گزارش گل سپید رئیس كمیته علمی ستاد كرونا از كاهش زمان بستری بیماران مبتلا به كرونا در بیمارستان ها به روش جدید درمانی آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر آن از میان شركت های تولیدكننده كیت های تشخیصی كرونا دو مورد تایید شدند كه از هفته آینده كیت های كرونای ایرانی وارد بازار خواهند شد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا دكتر مصطفی قانعی در نشست خبری امروز با اشاره به موفقیت پژوهشگران كشور برای دستیابی به یك تركیب درمانی برای بهبود سریعتر بیماران مبتلا ضایعات ریوی ویروس كرونا، اضافه كرد: تركیبات دارویی كه در این مطالعات به آن رسیده ایم، برای سایر بیماری ها استفاده می شود و ما نیز در این مطالعات از این تركیبات برای درمان ضایعات ریوی بهره برده ایم.
وی افزود: حاصل این مطالعات نشان داد كه این تركیبات دارویی نسبت به درمان های رایج مطلوب تر است؛ چونكه مدت بستری بیماران در بیمارستان را به ۴ روز كم كرد.
قانعی با تاكید بر این كه بیماری ناشی از ویروس كرونا تابحال درمانی نداشته است، اظهار داشت: ما در این نشست صحبت از درمان بیماری ناشی از ویروس كرونا نمی نماییم، بلكه توانستیم روشی را برای درمان ضایعه ریوی ویروس كرونا ارائه دهیم.
رئیس كمیته علمی ستاد كرونا افزود: این دسته از بیماران گرفتار التهابات ریوی و افت اكسیژن می شوند كه منجر به بستری شدن آنها در بیمارستان ها شده كه بعضی از آنها تحت مراقبت های آی سی یو قرار می گیرند و در بعضی موارد منجر به مرگ بیماران می شود.
وی با تاكید بر این كه بعد از شیوع این بیماری به سرعت ضایعات ریوی آن مورد شناسایی قرار گرفت، افزود: با تركیبات سه نوع دارو بطور توامان توانستیم التهابات ریوی این دسته از بیماران را برطرف نماییم، این روش درمانی خللی در پروتكل درمانی وزارت بهداشت ایجاد نمی كند، بلكه بعنوان یك روش درمانی مورد تایید این وزارتخانه قرار گرفته است.
قانعی با بیان این كه از یك هفته گذشته این روش درمانی بر روی ۲۸ نفر از بیماران مورد آزمایش قرار گرفت، اشاره كرد: نتایج این مطالعات در فاز اول به دست آمد كه اطلاعات آن بامداد امروز به اطلاع وزیر بهداشت و معاونان ایشان رسید و مورد تایید قرار گرفت.
بگفته وی، در این مطالعات ۲۸ نفر تحت درمان این سه تركیب دارویی قرار گرفتند و ۳۱ نفر نیز در گروه كنترل قرار گرفتند.
قانعی با اشاره به نحوه تجویز و درمان بیماران مبتلا به التهابات ریه ناشی از كرونا، اظهار داشت: در این تحقیقات داروی آزیترومایسین ۲۵۰ میلی گرم روزی دو بار، پردنیزولون ۲۵ میلی گرم روزی یك دفعه و ناپروكسین روزی دو عدد برای بیماران تجویز شد و تجویز این دسته از بیماران باید تحت نظر پزشك باشد.
وی اشاره كرد: بیمارانی كه این دسته از تركیبات دارویی را دریافت نمودند، سریعتر از بیمارستان ترخیص شدند و مدت بستری آنها بطور محسوسی كم شد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از ادامه این مطالعات آگاهی داد و اظهار داشت: این روش درمانی از امروز به پزشكان معرفی می شود و در تلاش هستیم كه این تحقیقات را تا رسیدن به ۱۰۰ بیمار ادامه دهیم.
او همینطور با اشاره به تولید كیت های تشخیصی كرونا اظهار داشت: تابحال ۲ شركت كیت های خودرا برای تائید به انستیتو پاستور تحویل داده اند و مورد تایید قرار گرفته اند و از هفته آینده كیت های ساخت داخل وارد بازار خواهد شد.
منبع:

1398/12/27
19:47:33
5.0 / 5
3881
تگهای خبر: بهداشت , دریا , شركت , ضایعات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه