افزایش ۱۰ برابری ردیف اعتباری آبخیزداری در دولت های یازدهم و دوازدهم

حجتی: اعتبار مقابله با ریزگردها در بودجه97 حدود 140میلیون دلار است

حجتی: اعتبار مقابله با ریزگردها در بودجه97 حدود 140میلیون دلار است گل سپید: تهران- ایرنا- وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: دولت با وجود كاهش درآمدها، نزدیك به 140 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با ریزگردها اعتبار درنظر گرفته است كه امیدواریم در مجلس به تصویب برسد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، «محمود حجتی» دوشنبه در مراسم تكریم و معارفه رییسان قدیم و جدید سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور اضافه كرد: دولت به حوزه آبخیزداری و منابع طبیعی توجه زیادی دارد، به طوری كه ردیف آبخیزداری در این دولت نزدیك به 10 برابر شده كه در طول تاریخ بی نظیر است.
وزیر جهاد كشاورزی كابینه دوازدهم اظهار داشت: آبخیزداری یكی از موضوعات اقتصاد مقاومتی و دارای مزیت های زیادی است كه به حفظ خاك، پوشش گیاهی و سفره های آب زیرزمینی كمك می نماید.
وی خاطرنشان كرد: اجرای طرح های مربوط به بخش منابع طبیعی به مشاركت مردم نیاز دارد، ازاین رو نسخه های مربوط به حفظ منابع آب و خاك، جنگل و مراتع باید با مشاركت مردم نوشته شود.
وی خاطرنشان كرد: مشاركت زمانی صورت می گیرد كه مسئولان و مردم درك، فهم و منافع مشترك نسبت به یك مبحث داشته باشند.

** ضرورت تخصیص اعتبارات استانی به طرح های منابع طبیعی
وزیر جهاد كشاورزی تصریح كرد سه بخش جنگل، آبخیزداری و ریزگردها در مبحث منابع طبیعی، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی جنگل های ایران را منحصربه فرد برشمرد و اضافه كرد: فرهنگ و افكار عمومی ما آمادگی هر نوع مقابله با تجاوز به این منابع را دارند.
این مسوول افزود: نباید در این زمینه فقط منتظر حمایت و اعتبارات دولتی باشیم و مدیران منابع طبیعی استان ها باید سهم استانی خویش را برای مقابله با بیابان زدایی و همینطور آبخیزداری بالا برند.
وی از همه مسئولان حوزه منابع طبیعی خواست به دنبال جوانگرایی باشند.
به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، امروز «خلیل آقایی» با حكم وزیر جهاد كشاورزی بعنوان رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری منصوب گردید.
پیش از این «خداكرم جلالی» ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری را برعهده داشت.
آقایی قائم مقام وزیر جهاد كشاورزی در امور مجلس بود و سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره ششم را از حوزه انتخابیه مشكین شهر در كارنامه دارد.
وی دارای مدرك مهندسی آبیاری از دانشگاه شیراز است و در دولت گذشته هم در وزارت نیرو بعنوان مشاور معاون وزیر نیرو در امور آب مشغول به كار بود.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: @IRNAeco
اقتصام*۹۱۸۶*1961*
خبرنگار: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعود


1396/09/15
11:41:33
5.0 / 5
5405
تگهای خبر: آب , جنگل , كشاورزی , مراتع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه