رئیس پارك ملی دز:

۲ هكتار از جنگل پارك ملی دز در آتش سوخت

۲ هكتار از جنگل پارك ملی دز در آتش سوخت به گزارش گل سپید رئیس اداره پارك ملی دز اظهار داشت: دو هكتار از جنگل پارك ملی دز در شهرستان دزفول روز چهارشنبه گرفتار آتش سوزی شد.رضا قپانچی پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: دو فقره آتش سوزی به صورت همزمان در دو نقطه پارک ملی دز رخ داد که با تلاش اهالی و نیروهای منطقه حفاظت شده دز و آتش نشانی مهار شدند.
وی اضافه کرد: این آتش سوزی ها ساعت ۱۴ امروز اطلاع رسانی شد که با همکاری انجمن مردم نهاد روستای انقلاب و آتش نشانی شرکت کشت و صنعت هفت تپه و بعضی از اهالی روستاهای اطراف در ساعت ۱۸ مهار شدند.
رئیس اداره پارک ملی دز اظهار داشت: یکی از این آتش سوزی ها در جنگل های عبدالنبی و سخیری در محدوده منطقه حفاظت شده پشت روستای انقلاب و دیگری در محدوده پارک ملی سمت روستای خمات مسیر چغازنبیل نزدیک به حاشیه رودخانه دز صورت گرفت.
قپانچی پور عنوان کرد: علت این آتش سوزی ها در حال بررسی است و سطح آتش سوزی حدود دو هکتار برآورد شده است.
وی خاطرنشان کرد: در این آتش سوزی ها به بخش هایی از پوشش گیاهی و درختان منطقه خسارت وارد شد.
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، پارک ملی دز واقع در میانرود دزفول با برخورداری از ۱۷ هزار هکتار مساحت، زیستگاه گونه های مختلف جانوری بخصوص گوزن زرد ایرانی است که در ۱۵۰ کیلومتر از مسیر رودخانه دز امتداد دارد و از آن بعنوان تنها باقی مانده جنگل های گرمسیری جهان نام برده می شود.
پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز رویشگاه جنگلی نیمه گرمسیری حاشیه رودخانه دز همینطور همچون زیستگاه های پرارزش پرندگان بوده که دارای میکروتالاب های منحصر به فرد و زیستگاه غنی انواع آبزیان و پرندگان است.


منبع:

1399/03/10
22:59:17
5.0 / 5
2693
تگهای خبر: آب , آتش سوزی , پارك , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه