در سفری سرزده؛

رئیس حفاظت محیط زیست وارد استان سمنان شد

رئیس حفاظت محیط زیست وارد استان سمنان شد به گزارش گل سپید عیسی كلانتری رئیس حفاظت محیط زیست كابینه دوازدهم در سفری سر زده و بدون اطلاع قبلی وارد استان سمنان شد تا از برخی مكان ها و زیرساخت های محیط زیست این استان بازدید به عمل آورد.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور بامداد چهار شنبه بدون اطلاع قبلی و در رأس هیئتی به صورت سرزده وارد استان سمنان شد تا از برخی زیرساخت ها و همینطور مناطق تحت حفاظت محیط زیست سمنان بازدید به عمل آورد.
پارک ملی کویر زیستگاه گورهای آسیایی و همینطور زیست کره توران شاهرود زیستگاه یوز آسیایی و همینطور گور، کبک و دیگر حیوانات گرانبها در زمره دو پیشبینی برای سفر کلانتری به استان سمنان است همینطور امکان دارد رئیس سازمان محیط زیست از فینسک و پرور هم بازدید کند.
قطع درختان ممنوع القطع اورس و همجواری فینسک با منطقه پرور در زمره دغدغه های راه اندازی سد فینسک در استان سمنان است همینطور کلانتری احتمالاً در این سفر از زیرساخت های انتقال آب دریای خزر به سمنان هم باید بازدید به عمل آورد.
تخریب ۹ ساله قله شاهوار کانون آب ساز شرق استان سمنان مهمترین مطالبه مردم از معاون رئیس جمهور برای برخورد با متخلفان به حساب می آید.
همچنین باید گفت استان سمنان مهد تخریب های محیط زیستی به حساب می آید که همچون آنها در کنار مقوله شاهوار می توان به تخریب معادن مختلف در دامغان و میامی و شاهرود و سرخه و… که با مقاومت مردم به تعطیلی معدنی در سرخه انجامید اشاره نمود همینطور رها کردن پساب های صنعتی فراوان به دشت کویر در زمره دغدغه های دیگر محیط زیستی در استان است.
دستگیری مدیرکل سابق محیط زیست استان سمنان نشان داد که این اداره کل با مشکلات عدیده ای روبرو بوده است.


منبع:

1399/08/02
16:13:01
5.0 / 5
1569
تگهای خبر: آب , پارك , حیوان , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه