سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان:

متخلف سم پاش برای پرندگان در دشت آزادگان دستگیر شد

متخلف سم پاش برای پرندگان در دشت آزادگان دستگیر شد به گزارش گل سپید سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان اظهار داشت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست دشت آزادگان موفق به دستگیری متخلف سم ریزی برای پرندگان (کبوتر سانان) شدند.سید مهدی نژاد حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: طبق گزارش واصله در خصوص سم ریزی در مزارع حوزه استحفاظی دشت آزادگان، مأموران این یگان با خودروی شخصی به محل تخلف عزیمت شدند.
وی با اعلان اینکه افراد متخلف دو نفر هستند، اضافه کرد: بعد از کمین چهار ساعته و تهیه مستندات و فیلم برداری، متخلفان به هنگام خروج، یک نفر از آنها از محل متواری می شود و نفر متخلف دستگیر و ادوات آنها توقیف شد.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان بیان کرد: از متخلف مذکور تعداد ۷۳۲ قطعه پرنده از نوع قمری معمولی و یاکریم و یک دستگاه موتورسیکلت و یک عدد گوشی تلفن کشف و ضبط شد.
نژاد حسینی با اعلان اینکه وسعت سم زیری به مساحت تقریباً سه هکتار بوده که متخلفان با آغشته گردن گندم به سم این اقدام ناپسند را انجام داده اند، اظهار نمود: بعد از تفهیم بهتان و گرفتن تعهدات در خصوص احضار متخلف متواری، صورت جلسه نامبرده تشکیل و به مراجع قضائی معرفی گردید.
وی تصریح کرد: برابر با مصوبه ۴۴۳ شورای عالی حفاظت از محیط زیست بهای ضرر و زیان وارده بر محیط زیست به ازای هر قطعه پرنده چهارصد هزار ریال تعیین شده است.


منبع:

1399/12/05
13:47:00
0.0 / 5
1242
تگهای خبر: پرنده , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه